Strony

2015/03/29

Gloria Artis dla Andrzeja Brzoski z Teatru Polskiego Radia

Informacja Polskiego Radia

W piątek, 27 marca, Andrzej Brzoska, wybitny reżyser dźwięku w Teatrze Polskiego Radia został odznaczony Medalem Zasłużony Kulturze – Gloria Artis.

Andrzej Brzoska odebrał odznaczenie z rąk Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Małgorzaty Omilanowskiej. Uroczystość odbyła się podczas spotkania z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w siedzibie Ministerstwa.
Medal Zasłużony Kulturze – Gloria Artis nadawany jest osobom szczególnie wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego.

Andrzej Brzoska jest reżyserem dźwięku z ponad 30-letnim stażem zawodowym, a także członkiem-założycielem polskiej sekcji AES. Jego zainteresowania zawodowe skupione są wokół artystycznych form radiowych i fonograficznych, ze szczególnym uwzględnieniem nagrań słuchowisk oraz z użyciem transformacji dźwięku przy zastosowaniu najnowszych technologii nagrań. Andrzej Brzoska jest prekursorem licznych nowatorskich rozwiązań technologicznych stosowanych w studiach słuchowiskowych Teatru Polskiego Radia. Potwierdzeniem jego dokonań są liczne nagrody na festiwalach krajowych i zagranicznych. Andrzej Brzoska jest również dwukrotnym laureatem Nagrody Akademii Fonografii „Fryderyki” oraz Złotego Mikrofonu – nagrody przyznawanej przez Polskie Radio.

Brak komentarzy: