Strony

2015/03/01

Słuchowisko “Filip” będzie mocnym uderzeniem!

Krzysztof Czeczot – aktor, opiekun artystyczny słuchowiska, Antek Królikowski – aktor, odtwórca głównej roli w serialu audio oraz Stanisław Leszczyński – kompozytor i lider zespołu Neoklez w “Strefie kultury” Polskiego Radia RDC opowiadali o pracy przy projekcie “Filip” na podstawie powieści Leopolda Tyrmanda pod tym samym tytułem.
Nasze słuchowisko jest niezwykle nowatorskie. Można je nazwać “serialem audio”. Jest podzielone na 13 odcinków, a każdy z nich podzielony zostanie na mniejsze fragmenty. Chcemy maksymalnie zainteresować słuchaczy. Bardzo ważną rolę odgrywa w nim muzyka w wykonaniu zespołu Neoklez. Grają żywiołowo i energetyczne, a to podkreśla emocje i mówi o czasie, w którym toczy się akcja. Żeby zrobić dobre słuchowisko, trzeba zatrudnić ludzi lepszych od siebie – mówił Krzysztof Czeczot.

Podkreślił również, że bez wsparcia pięciu rozgłośni lokalnym Polskiego Radia, w tym Polskiego Radia RDC, słuchowisko pozostałoby jedynie jego niezrealizowanym marzeniem.
Mój bohater – Filip jest postacią ciekawą: jest młody, ma w sobie dużo chęci do życia. Cofnęliśmy się do czasów II wojny światowej. Poczuliśmy nostalgię za tamtymi czasami i naszła nas refleksja, że wiele do dziś się nie zmieniło – dodał Antek Królikowski.

Premiera serialu audio pt. “Filip” na antenie Polskiego Radia RDC już w marcu 2015 r.

Brak komentarzy: