Strony

2016/03/19

"Listy niewykorzystane" Beaty Banasiuk na scenie muzycznej Teatru PR

W niedzielę 20 marca na scenie Studia Muzycznego im. W. Szpilmana PR wystąpi Beata Banasik ze swoim autorskim programem „TyJaMy – czyli Fragmenty Listów Niewykorzystanych”. Początek koncertu o godz. 17.05.

Tytułowe „Fragmenty Listów” to uszyte w słowa zmagania dzisiejszej młodości z rzeczywistością. Mowa o słowach, których wielu z nas unika i boi się wypowiadać. „TyJaMy” to muzyczne laboratorium, w którym łamiemy kody i staramy się wydobyć to co jeszcze niewydobyte. Historia ujęta jest w słowa proste, którym brak wyrafinowania i subtelności. Tym samym udowadniamy, że prawda bywa banalna, że słowa są sposobem przekazu i że mamy prawo powiedzieć i czuć wszystko, wszystkich i wszędzie – wyjaśnia Beata Banasik – pomysłodawczyni, scenarzystka i reżyserka spektaklu. Ta nagradzana wokalistka (m.in. Grand Prix na XIV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku i II nagroda na 46 Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie) jest stałym gościem Studia Piosenki, które na początku 2016 roku powołali do życia Janusz Kukuła – dyrektor-główny reżyser Teatru Polskiego Radia oraz Janusz Gast – ceniony autor, scenarzysta, reżyser i producent koncertów m.in. piosenki autorskiej, musicalowej i poezji

Podczas koncertu w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana w Warszawie (al. Niepodległości 77/85) na scenie obok Beaty Banasik, wystąpią wokalistki: Agata Rożankowska, Anastazja Simińska i Edith Wilk, oraz zespół Béa.B w składzie: Paweł Kukla (fortepian), Jacek Długosz (gitara), Wojciech Szwugier (bas), Michał Pamuła (perkusja), Jarosław Spałek (trąbka), Bartosz Banasik (saksofon), Piotr Krawczyk (puzon/tuba) i Michał Staszczak (lektor). Koncert poprowadzą tradycyjnie: aktorka Anna Cieślak i Paweł Sztompke z Programu 1 Polskiego Radia.

Początek w niedzielę 20 marca o godz. 17.00. Bezpośrednią transmisję koncertu przeprowadzi radiowa Jedynka.

Informacja Polskiego Radia.

Brak komentarzy: