Strony

2016/03/27

"Nie-boska komedia" premierowo w radiowej Dwójce

Arcydzieło polskiej literatury, pełne metafizyki, ale również wątków politycznych i społecznych – „Nie-Boska komedia” Zygmunta Krasińskiego pojawi się w zupełnie nowej odsłonie w Programie 2 Polskiego Radia. Na premierę słuchowiska w reżyserii debiutującego w radiowym teatrze Michała Zadary Dwójka zaprasza w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 18.00.


Słynny dramat powstał w 1833 r., napisany przez zaledwie 21-letniego autora. Przedstawia konflikt arystokratów z rewolucjonistami, rozpad świata i rządzących nim praw, daremną walkę w obronie wartości. Z dzieła płynie przesłanie, że rewolucja to wszystkie stare zbrodnie świata, ubrane w szaty świeże, a Opatrzność jest siłą, której musi ulec każdy.
Adaptacji dzieła Krasińskiego dokonał Michał Zadara, jeden z najbardziej interesujących reżyserów młodego pokolenia, wspólnie z Danielem Przastkiem. Za realizację akustyczną słuchowiska odpowiadał Andrzej Brzoska, a muzykę skomponował Bartłomiej Woźniak. Wystąpili: Arkadiusz Brykalski (Mąż), Barbara Wysocka (Żona), Michał Stawiski (Orcio), Maria Maj, Michał Kruk, Oskar Hamerski, Przemysław Stippa, Michał Zadara, Daniel Przastek.
Premiera „Nie-Boskiej komedii” Zygmunta Krasińskiego w „Wieczorze ze słuchowiskiem” 28 marca o godz. 18.00. Galerię zdjęć dokumentujących nagranie można obejrzeć na stronie dwojka.polskieradio.pl.
Słuchowisko powstało we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

Informacja Polskiego Radia

Brak komentarzy: