Strony

2015/06/24

Transfer 2015 - spektakl sezonu w Radiu Kraków

Z teatralnej sceny do radiowego studia. Znamy już finalistów konkursu Radia Kraków „Transfer 2015”. Zwycięski spektakl poznamy w najbliższą środę.

10 znakomitych spektakli i każdy z nich ma szansę na sukces. Dziś ogłoszone zostały nominacje do konkursu Radia Kraków na najważniejszy małopolski spektakl sezonu "Transfer 2015".
Jak mówi Marcin Pulit, Prezes i Redaktor Naczelny Radia Kraków, projekt Transfer 2015 zainicjowany został w idealnym momencie, bo wyjątkowy dla małopolskiego teatru był też mijający sezon:

"Z projektem Transfer 2015 wystartowaliśmy w idealnym momencie. Okazuje się bowiem, że mamy do czynienia z sezonem, gdzie są kapitalne propozycje. I jak spojrzeliśmy na spektakle zgłoszone do konkursu, ciężko było przyjąć kryteria, które by pozwoliły wybrać tylko 5 z nich. Nominowanych jest zatem dziesięć spektakli, ale laureat będzie tylko jeden" - zapewnia Prezes Radia Kraków.

Wśród nominowanych spektakli zgłoszonych przez małopolskie teatry, znalazły się najnowsze projekty m.in Krystiana Lupy, Mikołaja Grabowskiego czy Radosława Rychcika. Z prawa do nominowania spektaklu spoza listy skorzystała także kapituła konkursu, która do finałowej stawki dołożyła nagradzany spektakl duetu Strzępka - Demirski z repertuaru Narodowego Starego Teatru "Nie-boska komedia. Wszystko powiem Bogu!"


Laureata – najlepszy spektakl sezonu 2014/2015, poznamy już w najbliższą środę. Dyskusja i obrady kapituły konkursu na żywo na antenie Radia Kraków 24 czerwca po godz. 21.00 w programie "Koło kultury". Spektakle w I edycji konkursu Radia Kraków "Transfer 2015" oceniać będą: prof. Małgorzata Sugiera, Anna Róża Burzyńska, Maciej Stroiński, Ewa Ziembla (reżyser radiowy – Radio Kraków) i Justyna Nowicka (Kierowniczka Redakcji Kultury Radia Kraków).

Konkurs „Transfer 2015 – spektakl sezonu w Radiu Kraków”, to pierwsza odsłona cyklicznego konkursu Radia Kraków, które wzorem francuskiego radia publicznego raz w roku wyłaniać będzie najważniejszy spektakl teatralny sezonu, który następnie realizowany będzie w formie radiowego słuchowiska. Wybrany przez kapitułę konkursu spektakl, w radiowej wersji zrealizowany zostanie jesienią 2015 roku. Premierowo zaprezentowany zostanie w grudniu 2015 r. podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia i na antenie Radia Kraków.

Lista nominowanych spektakli i szczegóły w załączniku oraz na www.radiokrakow.pl

Materiał Polskiego Radia Kraków.

Brak komentarzy: