Strony

2017/09/07

Nowa pora emisji słuchowisk w radiowej Jedynce

Od soboty 9 września zmienia się układ audycji radiowej Jedynki tzw. ramówka, a wraz z nią nowa pora emitowania słuchowisk w soboty i w niedziele. Od 23 września spektakle Teatru Polskiego Radia nadawane będą w paśmie między godz. 21.oo a 22.oo. Powieści radiowe emitowane będą jak dotąd, o zwykłej porze, czyli po godz. 13.14 w soboty i niedziele.

Nowa pora pozwoli nam sięgać po repertuar ambitniejszy, trudniejszy, dedykowany słuchaczowi dorosłemu. Późniejsza pora sprzyja też większemu skupieniu. Nie zapomnimy jednak o ofercie teatralnej dla najmłodszych, spektakle i słuchowiska dziecięce nadal powstawać będą w ramach redakcji Radia Dzieciom - uzasadnia Rafał Porzeziński, dyrektor radiowej Jedynki.
Premierowym spektaklem nowego sezonu będzie słuchowisko „Villa Luco” Jeana Marie Besseta w adaptacji i reżyserii Janusza Kukuły. Główne role zagrają Krzysztof Gosztyła (Generał Petain), Wiktor Zborowski (Charles de Gaulle) i Grzegorz Małecki (Adiutant). Premiera przypadnie w 50. rocznicę wizyty marszałka Charlesa de Gaulle’a w Polsce.

Z kolei 18 września w Studiu im. Władysława Szpilmana zostaną wręczone nagrody Pierwszego Programu Polskiego Radia i Teatru Polskiego Radia artystów debiutujących w teatrze radiowym w minionym sezonoe. To już 8 edycja radiowych debiutów. Wyróżnienia zostaną przyznane w pięciu kategoriach. Relacja z uroczystości pojawi się na antenie Jedynki w poniedziałek 18 września, tuż po 23.oo.

Brak komentarzy: