Strony

2017/09/25

Powstanie film o "Wojnie światów" Orsona Wellesa

Fragment artykułu z serwisu Onet.pl

Echo Lake Entertainment oraz Royal Viking Entertainment wyprodukują film o słuchowisku "Wojna światów" przygotowanym przez Orsona Wellesa. Za scenariusz "We Interrupt This Program" odpowiada Sean Sorensen.

Film ma opowiadać o słynnym słuchowisku "Wojna światów" według opowieści H.G. Wellsa przygotowanym przez Orsona Wellesa dla stacji CBS. Audycja ta, opowiadająca o inwazji Marsjan na Ziemię, została puszczona w eter 30 października 1938 roku, z okazji Halloween. Przedstawienie miało zostać potraktowane przez odbiorców jako rzeczywisty reportaż i wzbudzić panikę wśród obywateli USA, a także pokazać, że radio – w przeciwieństwie do gazet – może nie być rzetelnym źródłem informacji.

Twórcy filmu chcą ukazać kulisy powstania słuchowiska, które w powszechnej świadomości uchodzi za najbardziej wpływową i najlepiej przygotowaną audycję w historii radia. Producenci wierzą także, że w swoim filmie ukażą narodziny tzw. "fake news", czyli informacji, które nie mają pokrycia w rzeczywistości, a mimo to są przedstawiane w mediach jako prawdziwe.

Cały artykuł w serwisie Onet.pl

Brak komentarzy: