Strony

2017/09/20

Nowe słuchowiska dla dzieci w Jedynce

Informacja Polskiego Radia.

Przed nami nowy sezon teatralny i nowe premiery słuchowisk w Jedynkowym "Radiu Dzieciom" o godz. 19.30. Już w najbliższą sobotę, 23 września, słuchowisko Moniki Milewskiej pt. "Wiewiórka" w reżyserii Anny Wieczur-Bluszcz. Kolejne nowości już w październiku.

"Za siedmioma górami, za siedmioma lasami była ósma góra, a na niej ósmy las, a w lesie Stare Drzewo, a w Drzewie dziupla, a w dziupli Wiewiórka"... Tak zaczyna się słuchowisko Moniki Milewskiej, którego główną bohaterką jest ruda wiewiórka (w tej roli Joanna Pach-Żbikowska) uporczywie szkująca swojej zguby. W poszukiwaniu "tego czegoś" (dopiero w finale dowiadujemy się czego szukała Wiewiórka) próbują pomóc rozmaite zjawiska przyrody: słońce, chmura, deszcz, tęcza, mgła, wiatr, błyskawica, księżyc w nowiu oraz stara mądra sowa. Wiewórka, mimo, że ponosi pewną stratę, zyskuję ogromną wiedzę o świecie, który ją otacza. Słuchowisko o dużych walorach edukacyjnych.

W październiku natomiast premiery słuchowisk Tomasza Macieja Trojanowskiego "Ostatni numer numerasa" w reż. Janusza Kukuły oraz Marcina Pałasza "Magia czasów" w reż. Dobrosławy Bałazy.
Słuchowiska dla dzieci powstają przy współpracy Filmoteki Narodowej - Instytutu Audowizualnego.

Monika Milewska: Wiewiórka

Reżyseria: Anna Wieczur-Bluszcz
Realizacja akustyczna: Maciej Kubera
Opracowanie muzyczne: Marian Szałkowski

Obsada:
Joanna Pach-Żbikowska – Wiewiórka
Stanisław Brudny – Stare drzewo
Izabella Bukowska – Słońce
Joanna Jeżewska – Chmura
Grzegorz Kwiecień – Deszcz
Monika Pikuła – Tęcza
Monika Węgiel – Mgla
Krzysztof Szczepaniak – Wiatr
Anna Sroka-Hryń – Błyskawica
Mateusz Weber – Księżyc w nowiu
Dorota Landowska – Sowa Sokrates
Anna Gajewska – Leszczyna
Waldemar Barwiński – Narrator

Brak komentarzy: